Šajā tīmekļvietnē Jūs varat apskatīt savus digitālos Covid-19 sertifikātus, kas ir izveidoti Latvijas Republikā. Pieejami trīs veidu sertifikāti - sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19, sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem un sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu.

Nepieciešamo sertifikātu var uzrādīt digitālā formā vai lejupielādēt un izdrukāt. Vienlaikus iespējams verificēt uzrādīto sertifikātu jeb pārbaudīt tā derīgumu, skenējot sertifikāta QR kodu.

 

Digitālais Covid-19 sertifikāts ir apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes, vai arī ir pārslimojis Covid-19.

Šobrīd ir pieejami šādi digitālie sertifikāti:

 • Sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19.
 • Sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem.
 • Sertifikāts par Covid-19 pārslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir pārslimojis Covid-19.

 

Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu, kas ir apliecināts ar digitālu simbolu virkni. Šī simbolu virkne ir kā digitāls paraksts jeb apliecinājums par sertifikātā iekļautās informācijas ticamību.  

Līdz 2021. gada 30. decembrim papildus digitālajam Covid-19 sertifikātam ir jāuzrāda savs personu apliecinošs dokuments - pase vai personas apliecība. Bērni līdz 15 gadu vecumam var uzrādīt skolēna apliecību vai dzimšanas apliecību. Ja bērnu līdz 15 gadu vecumam pavada kāds no vecākiem, iespējams uzrādīt vecāka pasi, kurā ir ieraksts par bērnu.

Savukārt no 2021. gada 31. decembra, lai apliecinātu savu identitāti, personai ir jāuzrāda kāds no minētajiem dokumentiem: personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību); transportlīdzekļa vadītāja apliecību; skolēna apliecību; studenta apliecību; pensionāra apliecību; izdienas pensijas saņēmēja apliecību.

Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu, kas ir apliecināts ar digitālu simbolu virkni. Šī simbolu virkne ir kā digitāls paraksts jeb apliecinājums par sertifikātā iekļautās informācijas ticamību. Lai noskaidrotu, vai konkrētais sertifikāts ir derīgs vai nav derīgs, jānoskēnē sertifikāta QR kods, izmantojot covid19sertifikats.lv tīmekļvietnē piedāvāto iespēju „Vertificēt sertifikātus”, vai arī izmantojot mobilo lietotni "Covid19Verify". QR kodu var noskenēt no sertifikāta digitālās versijas (piemēram, uzrādot to viedtālrunī) vai sertifikāta izdrukas uz papīra. 

Saņemot vakcīnas papildu devu jeb balstvakcināciju, esošais Covid-19 vakcinācijas sertifikāts joprojām būs spēkā un to varēs izmantot arī turpmāk. Vienlaikus www.covid19sertifikats.lv būs pieejams Balstvakcinācijas sertifikāts par saņemto papildu devu (3. devu vai 4. devu). Tas ir derīgs izmantošanai uzreiz. Vienlaikus jāņem vērā, ka ārstniecības iestādes datus par veikto vakcināciju ievada sistēmā 48 stundu laikā.

Lai apskatītu savu digitālo Covid-19 sertifikātu, nepieciešams: 

 1. Tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv nospiest pogu "Apskatīt savus sertifikātus”.
 2. Autentificēties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanka, eID karte, mobile ID).
 3. Sistēmā pieprasīt savus sertifikātus, tad tos apskatīt vai saglabāt (datorā, viedierīcē).
 • Vakcinācijas sertifikāts -  pieaugušajiem sertifikāts ir derīgs: 9 mēnešus pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Vaxzevria, Spikevax, Comirnaty; 5 mēnešus pēc Janssen vakcīnas saņemšanas.
 • Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz bērniem līdz 18 gadiem, jo bērniem pašlaik nav pieejama balstvakcinācija.
 • Balstvakcinācijas sertifikātam šobrīd nav noteikts derīguma termiņš.
 • Detalizētāka informāciju par vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu ir pieejama tīmekļvietnes sadaļā "Jautājumi un atbildes": https://covid19sertifikats.lv/Home/Answers
 • Pārslimošanas sertifikāta derīguma termiņš ir 180 dienas pēc testa veikšanas.
 • Laboratoriskā testa rezultāta sertifikāta derīguma termiņš:
  • Latvijas teritorijā ātrajam antigēna testam 24 stundas un SARS CoV-2 NAAT 72 stundas;
  • lai ieceļotu Latvijā, ātrajam antigēna testam 48 stundas un SARS CoV-2 NAAT 72 stundas.